Je to tak! Těchto 20 věcí přijde Američanům normální!
Spojené státy Americké mají jako země spoustu kladů, ale i záporů. Je to stejné jako v jakékoli jiné zemi. Země, kde seženete téměř vše a o které se říká, že tvrdou prací můžete dosáhnout vrcholu a splnit si svůj tzv. Americký sen. Vítejte v říši divů, tedy v USA. V USA jsem měla tu čest strávit spoustu času a sepsala jsem ty nejzajímavější věci, které přijdou Američanům normální, ale ostatní státy je nechápou.
#1 Američané hrdě mluví o své svobodě jako by byli jediní, kteří ji mají.
Američané jsou nesmírně hrdí na svou Ústavu, svobodu, vlajku a to, co pro ně představuje. Většina Američanů však netuší ani kolik hvězd se na jejich vlajce nachází a co pruhy s hvězdami představují.
#2 Za jízdu sanitkou musíte zaplatit.
Tento fakt se zdá lidem z většiny států jako absurdní, avšak Američanům na tom nepřijde nic divného.
#3 Jakmile je vám 18 let, můžete odjet do cizí země zabíjet pro politické účely, ale alkohol si dát nemůžete.
Alkohol je v Americe povolen až od 21 let. Jako zajímavost je, že syn Willa Smithe chtěl odletět na oslavu 18. narozenin do Londýna, aby mohl legálně požít alkohol na své oslavě.
#4 Používání zastaralých jednotek míry.
V USA stále používají imperiální systém jednotek, zatímco v moderním světě je spíše k vidění metrický systém. Velká Británie od imperiálního systému opustila v roce 1995 přičemž ponechala v platnosti některé imperiální jednotky.
#5 Uspořádání datumu ve formátu MM/DD/YYYY
#6 Volný prodej zbraní.
Právo na zbraň má bez jakékoli licence každý Američan. Toto právo je garantováno Ústavou a kvůli němu je v USA nejvyšší počet zastřelených obětí. Ani masové střelby nejsou žádnou výjimkou. V roce 2018 takto zemřelo téměř 40 tisíc Američanů. Zbraně a náboje dokonce koupíte i v obchodním řetězci Wallmart (něco jako Globus u nás). Článek o dostupnosti zbraní v USA zde. (anglicky)
#7 Používání nadměrného množství cukru i do potravin jako je chleba.
#8 Bankrot kvůli pobytu v nemocnici.
Myslíte si, že v moderním světě je v pořádku, aby vyspělá země toto dovolila?
#9 Neuvádění konečné ceny na cedulky
Nikdy nevíte, kolik zaplatíte. Je normální uvádět ceny bez daně, kterou platíte poté na pokladně. Na vlastní oči jsem viděla cenu hotelového pokoje za 200 dolarů za noc + povinný resortní poplatek 20 dolarů + povinný servisní poplatek 40 dolarů + 12,5% povinná odměna + 4,1% místní daň + okolo 3% státní daň. Ve skutečnosti stál tedy pokoj mnohem víc.