Léto je tu! 5 míst, která rozhodně nenavštěvujte!

Léto je tu počínaje dneškem a my spouštíme tuhle šílenou stránku, kde se dozvíte plno ujetých věcí! Rovnou se podívejte na 5 míst, která Vám toto ani žádné jiné léto nedoporučujeme navštívit!

  1. Hadí ostrov, Brazílie
5 míst která rozhodně nenavštěvujte
Křovinář ostrovní s pohledem z ostrova směrem k pobřeží

Ilha da Queimada Grande (přezdívaný Hadí ostrov) je ostrov v Atlantickém oceánu u pobřeží brazilského státu São Paulo. Na ostrově žije ve velkém počtu jediný druh hada – křovinář ostrovní a četnost jeho výskytu se odhaduje na jednoho až pět jedinců na metr čtvereční. Současně je ale ostrov jeho jediným známým endemitem. Jeho jed je velmi silný, jedná se o jeden z nejjedovatějších na světě: člověka dokáže zabít do hodiny a ptáky, na které se tento had „specializuje“, usmrtí okamžitě.

2. Severní Kavkaz, Rusko

Léto je tu!
Hornatá oblast Severního Kavkazu láká svou přírodou avšak nedoporučuje se pro běžnou turistiku.

Největší země světa je lákavým místem k návštěvě, se stoletími literárních a uměleckých velikánů, rozsáhlými a rozmanitými krajinami a ikonickou architekturou. Cestování na severním Kavkaze je vysoce nebezpečné z důvodu občanského a politického napětí a kriminálních gangů, a ačkoliv se Moskva a Petrohrad stávají stále častějšími turistickými destinacemi, tato oblast zažívá nárůst násilných zločinů z nenávisti proti rasovým a etnickým menšinám.

3. Severní Korea

Příslušník armády na hoře Mount Paektu.

Severní Korea je zcela jedinečným a tajemným místem pro většinu světa. Cestování do komunistického státu je možné, i když to není snadné nebo doporučeno. Existuje hrozba terorismu a zločinů, ale cestujícím hrozí zatčení a dlouhodobé zadržování za porušení zákonů. Otevřené náboženské nebo politické aktivity, neoprávněné cestování nebo neautorizovaná interakce s místním obyvatelstvem jsou všechno trestné činy s tvrdými tresty, a to i pro cestující, kteří jsou součástí organizovaných zájezdů. Vzhledem k tomu, že v Severní Korei neexistuje žádné právo na soukromí, turisté by měli předpokládat, že veškerá jejich komunikace je sledována.

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh