Kontrafakt REAL NEWZ (2019) – RECENZE na nový album

Kontrafakt - Real newz

Ti, kteří se orientují alespoň trochu v české a slovenské republice zejména na scéně rap/hip-hop znají nebo alespoň slyšeli jméno Kontrafakt. Kontrafakt je hip-hopová kapela, která působí od roku 2003. Její členové jsou Ego, Rytmus a Anis. A právě Kontrafakt vydali nový album nesoucí název REAL NEWZ. Přinášíme vám jako první exkluzivní recenzi této desky.

Kontrafakt Real Newz (2019) tracklist:
Kontrafakt nový album

Hned na začátku musím zmínit, že samotný název skupiny Real Newz nekoresponduje s koncepcí celého alba. Po celou dobu poslechu je hned vidět samotný úmysl umělců. Kapela se zde snaží zalíbit všeobecnému publiku a všechny skladby jsou laděné do new stylu/vokodérů/POP-rapu, zkrátka zde najdete vše, co se zalíbí velmi průměrnému posluchači tohoto stylu. Album je diametrálně odlišné od dočasných nosičů a nelze jej tedy srovnávat s ostatními počiny.

#1 Intro Mesiac (prod. DJ Wich)

Intro je s klasickou stopáží plnohodnotného tracku, které prozradí náladu celého alba. Některé pasáže připomínají dřívější skladby emocionálně založených umělců. T-Pain by se rozhodně nemusel za tuto dvojku stydět, co se týká použití autotune. Bezvýznamné plus dáváme beatu.

Naše hodnocení: 2/10

#2 Ideme dnu (prod. Maiky Beatz)

Skladba bez jakéhokoli hlubšího smyslu, spousta citoslovcí typu “na Tesle bzum bzum bzum”. Upřímně si nedovedu představit posluchače, kterého by tato skladba zaujala i přesto, že jsou námětem auta.

Naše hodnocení: 1/10

#3 Make Money Go Shoppin

Typický egotrip s výjimkou hrozného přednesu obou rapperů. Původní námět od The Mall – Gangstarr (také stejné frázování u refrénu). Dovedu si představit solidní hit posazený do tohoto beatu, to v tomto případě nehrozí.

Naše hodnocení: 1/10

#4 Si Sa Namotal

Hned ze začátku terorizuje uši odporný vokodér. Lyricky nic, co by se dalo vypíchnout. Rytmusova sloka zní z počátku dobře, ale bohužel tento dojem dlouho nevydrží.

Naše hodnocení: 2/10

#5 Čo Ja Viem (Gleb, Attila Végh)

Příšerný sound a nevím zda je to tím šmoulím vokodérem nebo lidma, které si Kontrafakti pozvali na featuring. Také bych rád poznal člověka, který toto shledá za poslouchatelné.

Naše hodnocení: 1/10

#6 Playbackaris

Skladba je jakýmsi dissem na nejmenovanou konkurenci. Prázdná slova, která by i člověk, kterého by se to týkalo nemusel vůbec brát v potaz. Najdou se dobré pasáže, ale skladba jako celej je shit.

Naše hodnocení: 2/10

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh