PANDEMIE COVID-19: Tom Hanks, nouzový stav a zrušené akce

Pandemie COVID-19: oběti neustále rostou

Ačkoli oběti a počty nakažených každým dnem neustále rostou, ani to nezastaví prezidenta Miloše Zemana od návštěvy v Číně. V karanténě jsou nyní i dva čeští senátoři, kteří se vrátili z lyžování v Itálii. V Rakousku a Polsku byla dnes oficiálně potvrzena první obět koronaviru (COVID-19). Na Slovensku dnes premiér Pellegrini potvrdil dalších 6 nakažených. V České republice je zatím 94 nakažených koronavirem.

PANDEMIE COVID-19: Tom Hanks, nouzový stav a zrušené akce

Tom Hanks se svou ženou byl nakažen

Ačkoli by se to mohlo zdát jako výborný bulvární titulek, tak Tom Hanks byl se svou manželkou Ritou Wilsonovou opravdu nakažen koronavirem. COVID-19 dostal dvojici během pracovního pobytu v Austrálii. Oba zůstávají v Austrálii v karanténě. Oznámení od agentury Reuters je zde.

Sám hollywoodský herec vše zvěřejnil na svém Twitterovém profilu: „Ahoj lidi. Rita a já jsme tady v Austrálii. Cítili jsme se trochu unavení, jako bychom byli nachlazeni, a trochu nás bolelo po těle. Rita měla nějaké zimnice, které přicházely a odcházely. Také mírné horečky. My Hanksovi budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, jak to bude vyžadovat veřejné zdraví a bezpečnost”. Možná by si z těchto slov mohli mnozí Češi vracející se z Itálie něco vzít.

Nouzový stav v České republice a zrušené akce

Ministr vnitra Jan Hamáček potvrdil, že bude pravděpodobně vyhlášen stav nouze v České republice. Jedná se o státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných živelních, ekologických nebo průmyslových katastrof, nehod nebo jiného nebezpečí, které ve značném rozsahu ohrožují životy, zdraví nebo majetkové hodnoty anebo vnitřní pořádek a bezpečnost. Naposledy byl v České republice vyhlášen stav nouze v roce 2013 kvůli záplavám.

WHO potvrdila, že je to pandemie COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) prohlásila 11.3.2020 koronavirus COVID-19 za pandemii. Šéf WHO Tedros Ghebreyesus dodal, že se tím ale nijak nemění velikost hrozby nebo doporučení, jak nemoci Covid-19, kterou nový koronavirus způsobuje, čelit. Nákaza je ve 101 zemích, infikovalo se zatím přes 120 tisíc lidí.

Další zajímavé články najdete v sekci zde.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh