VELIKONOCE 2020: Tradice a tipy co dělat a jak si je užít

Velikonoce 2020

Na Zelený čtvrtek, den před státním svátkem si tento rok bohužel nevychutnáme zelené pivo jak je zvykem. Pivovar Starobrno však štamgastům přislíbil, že zelené pivo bude a dokonce je již uvařeno! A to hned jak otevřou hospody.

Velký pátek uvítají především ti, kteří stále i přes omezení vlády musí pracovat ať už z domova nebo do zaměstnání docházejí. Je to totiž první státní svátek tohoto víkendu.

Bílá sobota je ideální den, kdy vyrazit na výlet do přírody. Počasí je pro tento rok přijatelné.

Letošní Velikonoce jsou tu a lidé si mohou užívat opět prodlouženého víkendu. Nejslavnější křesťanský svátek má u nás svou tradici, které se budou lidé muset částečně vzdát. Koledovat jak je zvykem je kvůli karanténě nemožné a tak nám nezbývá než vymyslet jiné plány.

Obchody smít zůstat otevřeny i v pondělí

Česká obchodní inspekce vydala prohlášení, ve kterém stojí, že pokud by na Velikonoční pondělí platil nouzový stav, budou moci být otevřené i prodejny s plochou nad 200 metrů čtverečních. Nadále by ale platila opatření vlády a ministerstva zdravotnictví týkající se zákazu maloobchodního prodeje. Výjimka by se tak vztahovala zejména na potravinářské řetězce, které by za běžných okolností musely mít podle zákona o prodejní době zavřeno. Všechny velké řetězce však vyvrátili, že by své obchody otevírali. Chtějí svým zaměstnancům tento den dopřát odpočinek.

Jak se určuje datum Velikonoc?

Protože nejdůležitější velikonoční událostí je Ježíšovo zmrtvýchvstání, ke kterému mělo dojít v neděli, je datum velikonoc odvozeno od výpočtu první neděle po prvním jarním úplňku. Konat se mohou tedy v březnu nebo v dubnu.

počasí velikonoce 2020

Velikonoční symboly a tradice

Velikonoční beránek představuje pro křesťany symbol Krista, ale vy si ho doma můžete upéct a nazdobit jako krásnou dekoraci na které si poté pochutnáte.

Malované vejce jsou bezpochyby nejznámějším symbolem Velikonoc. Vejce je jako symbol nového života a vy si je můžete během volna obarvit nebo ručně malovat. Fantazii se meze nekladou.

Pletení pomlázky je jedna z tradicí, kterou ani přes zákaz veřejného hodování nevynechejte. Zajděte si do přírody pro vrbové proutky a dejte si práci s pletením pomlázek. Vyšupejte své ženy, dcery, babičky, maminky a vykoledujte si nějakou tu dobrotu.

Velikonoce 2020: tipy co dělat

Kromě výše zmíněného je to ideální prodloužený víkend, který můžete trávit s rodinou, rozpalte gril, vyražte na výlet do přírody, výlet využijte pro sběr proutí na pomlázku a soutěžte, kdo uplete největší. Kupte si špekáčky a během výletu si najděte pěkné místečko na opékání, nezapomeňte však oheň ohraničit kameny a před odchodem se ujistit zda je oheň řádně uhašen. Další možností je samozřejmě televize, seriály a filmy. Berte to jako krajní řešení, v televizi se nic nového nedozvíte a seriály a filmy na vás počkají.

Velikonoce 2020 nebudou sice podle vašich představ, ale fantazii se meze nekladou. Užijte si svátky a Veselé Velikonoce! Navštivte také sekci ZAJÍMAVOSTI.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh