Eminem MUSIC TO BE MURDERED BY (2020) – RECENZE na nový album

Eminem vydal bez předchozího proma a ohlášení nové album nesoucí název Music To Be Murdered By! Je to v pořadí po Kamikaze druhé album, které bez jakéhokoli předchozího prohlášení vydal! Jeho příchod oznámil na svém Twitterovém účtu.

Jedná se o Eminemovo 11. studiové album. Na albu najdete celkem 20 skladeb a níže si projdeme každej jednotlivej song! Celková délka je 1h 4minuty. Níže máte odkaz na Spotify, pohodlně se usaďte, nasaďte sluchátka a pročítejte recenzi napříč albem.

Eminem Music To Be Murdered By

#1 Premonition – Intro

Celé album začíná s křikem ženy a klávesami. Eminem vykopává z hrobu Slim Shadyho což je Eminemovo alter ego a zmiňuje, že ho potřebuje. Flow na beatu je super, vše jede. Eminem v tracku také zmiňuje rappera Jay-Z, Tech Nine a 2Chainz a potvrzuje jejich zavedené pozice ve světě hip-hopové hudby.

#2 Unacommodating (feat. Young M.A.)

Young M.A je rapperka, kterou na tomto tracku s názvem Neuspokojivý představuje. Nás osobně na tracku neoslovila, přesto nezpochybňujeme její kvality. Eminemova flow je zde opět super. Jsou zde zmíněna jména jako Quavo a Migo, kteří jsou zde označení jako fake. Eminem v tracku zmiňuje i spor s MGK, kde objasnil, že je dávno u konce.

#3 You Gon’ Learn (feat. Royce da 5’9″ & White Gold)

Zde je Eminem se svým starým parťákem Roycem z uskupení Bad Meets Evil jehož jsou oba součástí. Royce se zde vtipně vyjádří o své závislosti na alkoholu a závislosti jeho otce na kokainu v řádku “Snažím se nepřijmout staré otcovy filozofie, zároveň se modlím k bohu aby vše dopadlo až bude jeho otec na kolonoskopii“. Eminem zde má také spoustu vtipných řádků, doporučujeme přeložit si v případě, že neporozumíte.

#4 Alfred – Interlude

Zde Eminem odkazuje na Alfreda Hitchcocka, který také vydal kompilaci s názvem Music To Be Murdered By. Cover samotného Eminemova alba také reflektuje obal této kolekce.

#5 Those Kinda Nights (feat. Ed Sheeran)

Ve skladbách River a Remember The Name jsme se přesvědčili, že kombo Eminem & Ed Sheeran prostě funguje a jinak tomu není ani na skladbě Those Kinda Nights! Eminem zde zmiňuje staré časy s 50 Centem a D12. Super věc je tento řádek “I’m high and you’re bi, I’m comin’, you’re goin“

#6 In Too Deep

Je to taková storytelling skladba jejímž příběhem je Eminem, který podvádí svou přítelkyni s ženou, která má manžela. Oba dva si tyto vztahy užívají více než své vztahy se svými polovičkami a přesto se neodhodlají tyto pouta zpřetrhat.

#7 Godzilla (feat. Juice WRLD)

Tohle je bomba. Nikdy by mě nenapadla kombinace Eminem a Juice WRLD, který 8.12.2019 zemřel. Každopádně Juiceův refrén skvěle doplňuje Eminemovy verše. Třetí sloka se zrychluje a nakonec je tak rychlá, že absolutně do teď nechápu co se to stalo a je třeba si to pustit ještě 100x znovu! Bomba! Tato skladba je oficiálně v Guinnesově knize rekordů, kdy se do 30 sekund podařilo Eminemovi vtěsnat 229 slov. Třetí sloka skladby je nejrychlejším vůbec, přičemž v ní dokázal zarapoval 7,6 slov za sekundu. Pokud bychom to rozpočítali na slabiky, je to 11,3 slabik za sekundu. V případě předchozího světového rekordu se skladbou Rap God to bylo 9,6 slabik za sekundu.

#8 Darkness

Den před vydáním alba se objevila skladba Darkness (temnota) na youtube s vizuálem. V pozadí skladby jsou sirény a mluví zde o incidentu v Las Vegas na festivalu country hudby Route 91. Skladba je dost temná a na konci se ve videoklipu dozvíme Emův postoj ke zbraním v USA, které jsou momentálně dost v kurzu z legislativního hlediska.

#9 Leaving Heaven (feat. Skylar Grey)

Skvělé temto skladby, kde opět Eminem a Skylar Grey ukázali, že tahle dvojice nemůže zklamat. Zde není potřeba dalšího komentáře.

#10 Yah Yah (ft. Black Thought, ​dEnAun, Q Tip & Royce da 5’9”)

V této skladbě jejíž beat připomíná sample Busta Rhymese vás dostane jak flow, tak tempem skladby. Eminem zde zmiňuje celkem 27 lidí pohybujících se v hip-hopovém prostředí, kterým děkuje. LL Cool J, Big L, Del The Funky Homosapien, K-solo (EMPD), Treach, G rap, Tony D, Ol’ Dirty Bastard, Run DMC, The Notorious B.I.G. (Biggie), Ice-T, Public Enemy a další.

#11 Stepdad – Intro

Nevlastní otec se nasral na svého nevlastního syna.

#12 Stepdad

Eminem je naštvaný na svého nevlastního otce. Díky jeho vyprávění opravdu pocítíte hněv v jeho hlase i slovech.

#13 Marsh

Skladba na které prezentuje Eminem svou jedinečnou flow. Naprosto si dovedu tuhle skladbu představit jako Intro.

#14 Never Love Again

Klasická skladba věnovaná rozchodu. Mluví zde o drogách nebo i o své bývalé ženě Kim? Jedná se zde jednoznačně o drogy.

#15 Little Engine

Další sample od Hitchcocka. Produkce Dr. Dre což je zaručená kvalita. Je tu dokonce i bar ve spojení Alfreda Hitchcocka a batmana, na který jsme čekali.

#16 Lock It Up (feat. Anderson Paak.)

Další skvělá spolupráce! Tohle musel produkovat Dr. Dre – beat je super. Andersonův jedinečný hlas se perfektně do této skladby hodí.

#17 Farewell

Další skladba o rozchodu, velmi by nás zajímalo o kom je tento song napsán. Skladba je posazená do samplu Craiga Marshe.

#18 No Regrets (feat. Don Toliver)

Nikdy jsme předtím jméno Don Toliver neslyšeli, ale na tomto songu je to něco pecka.

#19 I Will (feat. KXNG CROOKED, Royce Da 5’9″ & Joell Ortiz)

Jedním slovem OHEŇ! Poslouchejte a užívejte si tuto skvělou skladbu. Skladba nápadně připomíná staré časy všech zúčastněných zejména pak Slaughterhouse v podání Royce. Skladba na mě působí jako by se nás Eminem pokusil vzít zpět do 90. let.

#20 Alfred – Outro

Finální stopa na albu, nyní znovu na začátek!

Celkový dojem z Music To Be Murdered By

Eminem Music To Be Murdered By

Eminem vybral to nejlepší ze svých předchozích alb a vložil to právě do Music To Be Murdered By. Em se zde zabýval různými tématy od vztahů po zneužívání drog. Mezi tím vším lyricky zabíjel pomocí svých slovních obratů a opět ukázal svou dominanci na poli rapu. Eminem pomocí legendárního Alfreda Hitchcocka tématicky zasazuje songy do silného hodinového projektu. Je to rozhodně jeho nejsilnější album za posledních 10 let.

Po technické stránce je Em dost přeskakující a těkavý, občas zábavný a zůstává skvělým vypravěčem. Často je zde metaforický a příliš nekonkretizuje. Takové album jako je Music To Be Murdered By mohl vytvořit přesně takto zkušený rapper, který prošel takřka všemi důležitými érami hip-hopové kultury.

Za nás jsou nejlepší tři songy: Lock It Up, Darkness a No Regrets

Pokud se vám recenze Eminem Music To Be Murdered By líbila, určitě si přečtěte i recenzi na album Kontrafakt Real Newz nebo navštivte sekci Hudba.

Sending
User Review
4.5 (2 votes)
Tags:

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh