Aleš Brichta (*1959)

Aleš Brichta krádež cover

Aleš Brichta je bývalý člen skupiny Arakain, pro kterou “napsal” texty několika písní, které byly samozřejmě také převzaté. Žánrově Aleš Brichta spadá do metalu a rozhodně mu není převzatá hudba cizí. Aleš Brichta se také staví proti imigraci, kvótám a vysoupení ČR z EU.

Aleš Brichta x The Beatles

O českém trash vydavatelství Supraphon jsme se již u několika umělců zmínili. Nutno dodat, že toto vydavatelství plně podporuje krádeže/covery a nepřijde nikomu zvláštní je dokonce na svém online storu Supraphonline prodávat. No Aleši Brichtovi není bohužel nic svaté a proto si dokonce lajznul vykrást song od kapely The Beatles.

Aleš Brichta a Pavla Kapitánová – Norský Dřevo
The Beatles – Norwegian Wood

Pravděpodobně by zde vydavatelství/textař/hudebník hájil, že uvedl originál písně, ale prodávat ji už nikomu zvláštní nepřijde.

Aleš Brichta x Omega

Aleš Brichta – Dívka s perlami ve vlasech
Omega – Gyöngyhajú lány

Kradená hudba, texty a jiné porušení autorských práv je v České republice poměrně známá věc. Kradlo se už od dob socialismu, kdy díky uzavřené společnosti stačilo vzít pár tónu ze světových megahitů, přidat český text a úspěch byl zaručen. Ve všech případech se nejedná o doslovnou krádež, protože u řady písní je napsán miniaturním písmem (téměř neviditelné) originální název písně. Bohužel valná většina, která původní hity neznala/nezná si opravdu myslela, že z Čech pochází ti opravdu nejtalentovanější hudebníci a na “hity” si zvykla.

Na další stránce se dočtete o diskografii a více podrobností o Aleši Brichtovi.

Tags:

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh