AUSTRALSKÉ POŽÁRY a hrdinové, kteří zachraňovali zvířata! (29 fotek)

Australské požáry a hrdinové této katastrofy a jejich fotografie! Jistě jste se v poslední době dozvěděli o požárech, které zasáhly Austrálii a momentálně stále v menší míře přetrvávají. Shořelo přes 60 000 000 hektarů území, to je jako by hořelo více než 3/4 České republiky. Tyto obrovské požáry mají za sebou už více než 24 lidských obětí a odhadem půl miliardy mrtvých zvířat. Bohužel zvířata nemají kam utéct a často v plamenech uhoří, současně jim ubývá prostoru, kde by mohly žít, trpí nedostatkem potravy i vody a stávají se snadnou kořistí predátorů. Je dost pravděpodobné, že pokud se situace rychle nezmění, dojde k vyhynutí několika živočišných druhů.

Australské požáry a hrdinové!

Už teď je ale jasné, že Austrálie má své hrdiny, které je třeba ukázat světu! Ještě dodáváme, že stále probíhají veřejné sbírky a charity kam můžete i vy stejně jako naše redakce přispět libovolnou částkou. Podpořit obnovu této oblasti můžete na Červeném kříži, St Vincent de Paul Society a Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund. Pokud máte další tipy kam přispět, tak prosím sdílejte názvy včetně odkazů do komentářů. Děkujeme.

#1 Teenageři plnili auto koalami aby je zachránili

#2 Klokan, kterého polévali vodou

#3 O tomhle mladíkovi jste nejspíš slyšeli! Odmítl evakuaci a vydal se do divočiny zachránit bezbranná zvířata. Na fotografii je jedna ze 7 zachráněných koal.

#4 Tento a stovky dalších hasičů chránili lidí, zvířata i domovy ostatních lidí.

#5 “Jsem hrdý na svou zemi a především na dobrovolné hasiče, kteří se zapojili. Jsou to legendy.” Napsal tento profesionální hasič ke zveřejněným fotografiím.

#6 Koaly v domě v Cudlee Creek na jihu Austrálie. Poté co hasiči zachránili tyto koaly, umístili je k ženě do jejího domu.

#7 Znáte legendu přírodopisných dokumentů a lovce krokodýlů Stevea Irwina? Právě jeho rodina pomohla zachránit 90.000 zvířat! Na fotografii je Bindi Irwin – jeho mladší dcera.

#8 Tyto dvě hrdinky zachránily osiřelá mláďata netopýrů pro které připravily speciální zábaly!

#9 I tento hasič je naším hrdinou a zaslouží si uznání.

#10 I tento zvířecí hrdina pomáhal hledat koaly a jiné živé tvory při požárech!

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh