Lucie Vondráčková (*1980)

Lucie Vondráčková

Lucie Vondráčková je známá česká zpěvačka, která se narodila v Praze. I přesto, že se snaží prosadit herečka a několik médií ji jako herečku označilo, tak její role byly zahrány vždy podprůměrně. Je to taková typická celebritka v českých vodách – nemá konkrétní zaměření a dělá to, co je jí právě předhozeno jako např. dabing, zpěv, herectví atd.

Lucie Vondráčková x Bonnie Tyler

Skladbu Vítr od Heleny Vondráčkové jste určitě někdy slyšeli. Zpěvačka si na této skladbě v podstatě postavila pěveckou kariéru, ale i tato skladba je v zahraničí známá pod názvem Holding Out For A Hero. Frázování, hudba a přednes jsou převzaté.

Lucie Vondráčková – Vítr (2006)
Bonnie Tyler – Holding Out For A Hero (1984)

Lucie Vondráčková – La Bionda & Zilla

Zde byla Lucka velmi rychlá, vydala ve stejný rok kradenou skladbu původně vydanou La Biondou a Zillou.

Lucie Vondráčková – Zombie (2013)
La Bionda ft. Zilla – Come Back To My Life (2013)

Lucie Vondráčková x Carly Simon

Pomocí této krádeže si můžete udělat všeobecný obrázek o kariéře Lucky Vondráčkové. Její největší “hity” jsou kradené. Přezpívala i tuto píseň.

Lucie Vondráčková – Láska umí víc
Carly Simon – Let The River Run (1989)

Kradená hudba, texty a jiné porušení autorských práv je v České republice poměrně známá věc. Kradlo se už od dob socialismu, kdy díky uzavřené společnosti stačilo vzít pár tónu ze světových megahitů, přidat český text a úspěch byl zaručen. Ve všech případech se nejedná o doslovnou krádež, protože u řady písní je napsán miniaturním písmem (téměř neviditelné) originální název písně. Bohužel valná většina, která původní hity neznala/nezná si opravdu myslela, že z Čech pochází ti opravdu nejtalentovanější hudebníci a na “hity” si zvykla.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh