Iveta Bartošová (1966-2014)

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová byla česká zpěvačka, která byla i držitelkou několika Zlatých Slavíků, několik ocenění má také z ankety Tý-Tý. V roce 2014 se rozhodla svůj život ukončit a spáchala sebevraždu na kolejišti v Praze-Uhříněvsi. Sebevraždu také potvrzuje dopis na rozloučenou. Údajně ji k tomuto činu donutila dlouhodobá psychická zátěž, jak ze strany bulvárních novinářů, tak ze strany jejího manžela Rychtáře.

V její kariéře také figurovalo “hudební vydavatelství” Supraphon, které je známé pro organizovaný zločin v porušování autorských práv.

Iveta Bartošová x Peggy Lee

Iveta Bartošová – Máme ten úděl (1994)
Peggy Lee – I’m a Woman (1962)

Iveta Bartošová x Chris Norman

Iveta Bartošová – O Vánocích
Chris Norman – Christmas Song (2003)

Iveta Bartošová x Neil Sedaka

Iveta Bartošová – Ú-la-la (1994)
Neil Sedaka – Beautiful You (1972)

Kradená hudba, texty a jiné porušení autorských práv je v České republice poměrně známá věc. Kradlo se už od dob socialismu, kdy díky uzavřené společnosti stačilo vzít pár tónu ze světových megahitů, přidat český text a úspěch byl zaručen. Ve všech případech se nejedná o doslovnou krádež, protože u řady písní je napsán miniaturním písmem (téměř neviditelné) originální název písně. Bohužel valná většina, která původní hity neznala/nezná si opravdu myslela, že z Čech pochází ti opravdu nejtalentovanější hudebníci a na “hity” si zvykla.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh