Rapper Mega M krade hudbu!

rapper mega m krade hudbu
Rapper Mega M krade hudbu společně se samozvaným producentem Prince marockem

Mega M je zástupce slovenské hip-hopové scény (alespoň někteří ho za něj považují), který se také nestydí vykrádat zahraniční skladby opravdových umělců. V jeho případě se však nejedná o cover verzi, ale o sprosté vykradení hudebního podkladu. Jeho první vykradená skladba, o které se nám dostala do redakce zpráva je skladba s názvem “Lóve“. Samotný název už napovídá, že to bude typická skladba o tom, co nikdy týpek s hrncem na hlavě nebude mít. Vsadil na hit nynější jedničky německého rapu Capital Bra, který vydal skladbu s názvem One Night Stand.

Rapper Mega M není nijak v Čechách ani na Slovensku známý nebo dokonce oblíbený. Je známý především pro své amatérské rýmy a pózy amerických rapperů. I tento styl má bohužel své příznivce. Jméno mu vybudoval Patrik Vrbovský (známý jako Rytmus) prostřednictvím Pozor Records, které pro P.A.T. (Pouličný Autor Tónov) a Mega M vybudoval. Oba “umělci” oznámili v lednu 2020 odchod z tohoto vydavatelství.

Pojďte si sami poslechnout podobnost těchto dvou skladeb.

Mega M x Capital Bra

Mega M – Lóve

Pod hlavičkou tohoto beatu je napsaný Prince marock. Tento pozér není žádný producent, ale sprostý vykradač známých melodií. V Čechách a na Slovensku se toto na hip hopové scéně děje celkem běžně.

Capital Bra – One Night Stand

A konečně Capital Bra, aktuální špička německého rapu, který úzce spolupracuje s rapperem Samra (jejich album Berlin Lebt 2 byla absolutní bomba) a není se čemu divit, že právě lůzři jako je Mega M ze Slovenska následují jeho styl a vykrádají ho.

Lidé by si zkrátka měli uvědomit, že interpreti, kteří kradou hudbu si nezaslouží žádnou podporu. Rapper Mega M krade hudbu, a proto má od nás palec dolu.

Kradená hudba, texty a jiné porušení autorských práv je v České republice a na Slovensku poměrně známá věc. Kradlo se už od dob socialismu, kdy díky uzavřené společnosti stačilo vzít pár tónu ze světových megahitů, přidat český text a úspěch byl zaručen. Ve všech případech se nejedná o doslovnou krádež, protože u řady písní je napsán miniaturním písmem (téměř neviditelné) originální název písně. Bohužel valná většina, která původní hity neznala/nezná si opravdu myslela, že z Čech pochází ti opravdu nejtalentovanější hudebníci a na “hity” si zvykla.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Tags:

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh