Pouličný Autor Tónov krade hudbu (P.A.T.)!

pouličný autor tónov krade hudbu
Pouličný Autor Tónov krade hudbu od francouzských rapperů

P.A.T. je zkratka pro slovenského rappera, který si říká Pouličný Autor Tónov. Rapper romského původu působil společně s Mega M do ledna 2020 ve vydavatelství Patrika “Rytmuse” Vrbovského – Pozor Records. Měl beef s Molochem Vlavo i pseudorapperem Fobia Kid. Jedná se pravděpodobně o jednoho z nejsmutnějších rapperů slovenské scény. Přestože se tváří ve svých klipech drsně a rád se chvástá tím, co dokázal, tak si z něho Česko-Slovensko utahuje a nebere tohoto fakera vážně.

Dostala se k nám skladba od francouzské rapové kapely 40000 gang, které je také součástí rapper Elh Kmer. Vyšla v roce 2014 a v současné době čítá její počet shlédnutí více než 10 milionů. U skladby Slovak Rap z roku 2015 je počet views stonásobně nižší, ale krádež hudebního instrumentálu zde nelze popřít. Jako producent, tedy zloděj je sám Pouličný Autor Tónov a na featuringu je jakýsi Pater. Po textové i přednesové stránce je skladba naprostý propadák a její vizuál tomu moc nepřidal.

Po 4 minutách a 17 sekundách krvácení uší musíme konstatovat, že toto byl velmi chabý pokus o solidní song i diss na Separa, Rytmuse a Moma, kteří jsou také v songu zmíněni.

Pouličný Autor Tónov x 40000 Gang

P.A.T. – Slovak Rap feat. Pater
40000 Gang – Sosa

Pouličný Autor Tónov krade hudbu a umělec, který krade si nezaslouží žádnou podporu.

Kradená hudba, texty a jiné porušení autorských práv je v České republice a na Slovensku poměrně známá věc. Kradlo se už od dob socialismu, kdy díky uzavřené společnosti stačilo vzít pár tónu ze světových megahitů, přidat český text a úspěch byl zaručen. Ve všech případech se nejedná o doslovnou krádež, protože u řady písní je napsán miniaturním písmem (téměř neviditelné) originální název písně. Bohužel valná většina, která původní hity neznala/nezná si opravdu myslela, že z Čech pochází ti opravdu nejtalentovanější hudebníci a na “hity” si zvykla.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)
Tags:

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh