Podvody s rekonstrukcí bytových jader! Tomáš Roháček NYSPO GROUP, s.r.o. (nar. 29.7.1970)

Tomáš Roháček a Ondřej Štrobl, to jsou dvě nechvalně známé individua, kterým se v tomto článku budeme věnovat. Již několik let spolu “podnikají” a zabývají se rekonstrukcí koupelen a bytových jader, které nikdy nedokončí a peníze nevrátí.

Navštivte stránku TomasRohacek.eu, která byla zřízena speciálně kvůli závažnosti a rozsahu těchto podvodů!

Tyto dvě osoby jsou spojené se společnostmi NYSPO Group s.r.o. , Praha IČO 07846703 se kterou své podvody provádějí nyní a dále společnosti INSTRUCT CONCEPT s.r.o., EKO BOHEMIA, . s r. o. a ÓM TRANSPORT, s.r.o., RENZELING, s.r.o., které již skončily.

Společně mají na svědomí desítky poškozených a škody přesahující 1 mil. Kč. Zpočátku na vás působí solidně, ale po podepsání smlouvy a zaplacení záloh se vše mění v hotové peklo. Vyslechli jsme jednu z poškozených abychom vás varovali.

Tomáš Roháček x Ondřej Štrobl – podvod

Toto léto jsem objevila ve své schránce letáček, který mne na první pohled zaujal. Uvažovala jsem delší dobu o zvelebení svého bytu a našetřila si na rekonstrukci svého umakartového jádra.

tomáš roháček podvod nyspo group

Domluvila jsem si tedy schůzku se zaměstnancem údajné firmy Koupelny Hochmister, kdy po domluvení termínu přišel Tomáš Roháček, který se prezentoval jako technik této společnosti. Po vyjednání termínů samotné rekonstrukce jsem podepsala smlouvu a uhradila první část faktury. Platby probíhaly za jednotlivé úkony následovně:

  • platba ve výši 23.400 Kč za vybourání jádra a stabilizaci sítí – voda, plyn, elektro, odpady bude uhrazena první den v hotovosti po provedení těchto prací
  • platba ve výši 23.400 Kč za vyzdění příček nové koupelny dle původní dispozice jádra do 1. dne po zhotovení
  • platba ve výši 23.400 Kč za zhotovení vodoinstalace, odpadní kanalizace a rozvodu elektro kabeláže s osazením instalačních krabic do 1. dne po zhotovení
  • platba 11.000 Kč před zahájením obkladačských prací
  • vícepráce kuchyňský set 11.638 Kč
  • zaplacené obklady a další materiál předem

Již z rozepsaných částek, které jsou mnohonásobně nadhodnocené lze zpozorovat něco nekalého. Tyto jednotlivé úkony jsou podloženy platbou, ale co samotné dodělání, obkladačské práce a tzv. Sanipack, ke kterému se zhotovitel zavázal ve smlouvě o dílo dodat zdarma v hodnotě 10.000 Kč?

Poznámka redakce

Celkem jsem zaplatila panu Tomáši Roháčkovi 110.244 Kč. Po zaplacení poslední částky se však práce začaly velice zdržovat. Musela jsem pana Roháčka dva měsíce přemlouvat, přesvědčovat a nahánět aby dílo podle smlouvy o dílo dokončil. Nakonec se stalo nečekané – sám zhotovitel mi smlouvu vypověděl pro hrubé porušení smlouvy o dílo. Odůvodnění bylo, že jsem nesměla do díla nijak zasahovat. Byla tím myšlena má návštěva stavby, protože po 2 měsících mi byl divný průběh a jednání ze strany zhotovitele.

Fotografie s odpadem, který se zhotovitel zavázal ekologicky zlikvidovat, ale v bytě je dodnes.

Bylo mi tedy stroze oznámeno, že mi přijde finální vyúčtování, klíče a výpověď smlouvy poštou. Nikdy jsem však tyto dokumenty ani klíče zpět neobdržela a Tomáš Roháček přestal komunikovat úplně. Nyní mám z bytu staveniště, kdy mi známý odhadl práci hotovu za cca 30 tisíc s bídou. Bude se muset předělat vodoinstalace i elektro, protože práce je tzv. odfušovaná. Nemám peníze na soudního znalce a zaplacení civilního soudu, jelikož jsem byla podvedená těměř o všechny své úspory a navíc nemám kde bydlet. Později jsem se dozvěděla o reportáži, která byla odvysílána na České televizi v pořadu Černé ovce.

Jak to s procesem vypadá?

Právník naší poškozené radil nechat si vypracovat znalecký posudek v hodnotě x tisíc a zaplatit civilní soud. V případě výhry by soud uvalil exekuci na podvodníka Tomáše Roháčka. My jsme však zjistili, že taková exekuce již existuje a nic se s ní roky neděje. V podstatě tento krok je nesmyslné další plýtvání peněz. Roháček si nechává platby posílat na účet své ženy, která mu s podvody pomáhá.

Druhá cesta je přes trestní větev tzn. trestní oznámení, které nyní leží na Policii ČR a nic se neděje. Policie prý nemůže dokázat, že se jednalo o úmysl podvést od samotného počátku rekonstrukce. Také zde figuruje smlouva o dílo, díky které nemohou podvodníka stíhat jak by to bylo u normálního podvodu.

Pokud jste shlédli video reportáž o tomto podvodu asi jste pochopili, že zde nemají slušní lidé zastání. Tomáš Roháček se svým nevlastním synem Ondřejem Štroblem totiž takto podniká již několik let a stále úspěšně. Akvizice nových klientů stále probíhá pomocí letáčků vhozených do schránek s rozdílem, že nyní není akce bytového jádra za 88.000,-Kč do konce prázdnin, ale je to podzimní akce.

Jak byste postupovali vy? Slyšeli jste někdy o podobném případu? Hledáme veškeré informace a fotografie, které se týkají Tomáše Roháčka narozeného 29. července 1970. Zdržuje se buďto v Praze nebo na okraji Prahy. Jedná se o lidský hyenismus na slušných lidech. Nebuďte prosím lhostejní a SDÍLEJTE jak je to možné!
Sending
User Review
5 (2 votes)
Tags:

Jedna odpověď

  1. ozdebski@seznam.cz

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh