Hraný dokument V Síti je odpad! ŠOKUJÍCÍ RECENZE! 2020

Rozhodli jsme se vám přinést recenzi bez servítek a náš pohled na hraný dokument V síti, který se v českých kinech objevil 27.2.2020. Překvapí vás, že film je hraný a těší se zájmu především díky závažnosti problematiky, kterou se ve skutečnosti nezabývá.

Hraný dokument V síti

Dokument V Síti vlastně není dokument. Již ze samotného začátku lze zpozorovat, že autoři se postavili na stranu ‘dobra’ v podobě nalíčených hereček, které předstírají, že jim je 12 let proti straně ‘zla’, které číhá na “nezletilé”. Zlo je zde vyobrazeno v podobě pedofilů/predátorů, kteří na internetových seznamkách loví mladé dívky za jediným účelem.

Hraný dokument V síti je odpad! ŠOKUJÍCÍ RECENZE!

Režisér Vít Klusák se vzhlédnul v roli samozvaného ochránce nezletilých dívek. Celé to na diváka působí jako dokonalé PR pro plitkou reality show režiséra Víta Klusáka. Od počátku film působí jako vnucování názoru na něco špatného, o čem však všichni přeci ví, že to špatné je. “Predátor” z Ústí nad Labem to řekl na konci filmu přesně: “Všechno začíná výchovou” a je to celkem trefný výrok.

Mediální kampaň okolo filmu V síti

Hraný dokument V síti je odpad! ŠOKUJÍCÍ RECENZE!

Nejotravnější a těžko přehlédnutelná však byla celá kampaň, která probíhala více než rok. Může do jisté míry za vysokou návštěvnost filmu, která diváky na tuto “naprostou senzaci” připravila. Kampaň filmu byla stylizována jako “Pojďte se všichni podívat, máme něco, co tu ještě nikdy nebylo, to musíte vidět!” Tento film se tedy řadí do nové éry dokumentů, které vlastně ani dokumenty nejsou. Hudba, která se pokouší podkreslit výrazné situace si také s klasickým dokumentem velmi protiřečí.

Přináší ‘dokument’ V síti něco nového?

Hraný dokument V síti je odpad! ŠOKUJÍCÍ RECENZE!

Stejných a dokonce mnohonásobně lepších dokumentů tu již několik bylo a lidé, kteří s internetem vyrůstali nám to jistě rádi potvrdí. Jedná se v podstatě o 100 minutovou přehlídku penisů. Samozvaný dokument divákům dost okatě a nešikovně podsouvá, jak odporní, amorální a zvrhlí jsou heterosexuální muži jako takoví, protože všichni jsou potencionální pedofilové, chcete-li predátoři.

Vše je dané výchovou

Dívky v dnešní době dospívají o něco dříve a ještě to podkreslují tím, jak se oblékají, chovají apod. Holky, které shlédnou pedofilovu fotku přirození a dále s ním komunikují si o problémy říkají samy. Po světě běhá spousty pedofilů a to není žádná novinka nebo šokující informace. Je především na rodičích a školách aby dokázaly dostatečně informovat o těchto hrozbách a popřípadě jim zamezit. Velký problém jsou samozřejmě i sociální sítě, které by měly být na základě věku regulovány.

Vít Klusák – selhání

Neúspěchem celého filmu je neméně neúspěšný režisér Vít Klusák. Důležité je přeci, že lidi na to chodí a prachy se vrací zpět. Režisér točí skandální odhalení internetových predátorů, kteří ženám uvěřili, že jim je opravdu 12 let. Film se nevěnuje skutečné problematice celé věci, ale snaží se spíš nahánět čísla, sledovanost a strhnout na sebe pozornost.

Hraný dokument V síti je odpad! ŠOKUJÍCÍ RECENZE!

Celý hraný dokument V Síti je samozřejmě zaobalen v roušce skandálnosti a šokujícího obsahu, který se ve výsledku však nekoná. Pokusy uměle navodit problém nejsou bohužel pro takové téma příliš vhodným řešením. Nutné je také podotknout, že projekt byl z části financován pomocí kampaně na HitHit, kterou můžete vidět zde.

Závěrem k filmu V síti

Tento hraný dokument V síti je především lákadlem pro rodiče, kteří absolutně nezvládli informovat své potomky o rizikách spojených s používáním internetu a jeho nástrojů. Je to uměle vytvořená bublina, která se pokouší nalákat diváky na zajímavé a palčivé téma, které zároveň dále vůbec neřeší.

Režisér odvedl podprůměrnou práci, zatímco herečky dopadly o něco lépe. Rozhodně nedoporučujeme se na tento film jít podívat, je to něco, co pustí učitel rodinné výchovy svým žákům při suplované hodině, ale rozhodně to není plnohodnotný dokument a už vůbec ne seriózní. Na ČSFD je sice hodnocení filmu vysoké (91%), ale rozhodně bychom to nepovažovali jako směrodatné hodnocení.

V případě, že se chcete dozvědět zajímavosti nebo pobavit navštivte tuto sekci. Viděli jste film V síti? Souhlasíte s námi? Podělte se o vaše názory v komentářích na konci článku. Tento článek není satira a pokud vyvolá diskuzi, nezapomeňte, že argumentovat se dá i při vší slušnosti.

Sending
User Review
2.45 (53 votes)

7 komentářů

  1. Pavla Kancaová
  2. Pavel
  3. Rutha
  4. Tomáš Růžička
  5. JM
  6. Zdeněk Kadlec
  7. Zdenka Matějková

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh