PĚSTOVÁNÍ MARIHUANY: Klíčení semínek

PĚSTOVÁNÍ MARIHUANY JE V ČESKÉ REPUBLICE STÁLE ČASTĚJŠÍM JEVEM. PŘISPÍVÁ TOMU PŘEDEVŠÍM NAŠE MÍRNÉ KLIMA, KTERÉ V LÉTĚ DOVEDE PŘINÉST TROPICKÉ PODMÍNKY VHODNÉ PRO JEJÍ RŮST. KLÍČENÍ SEMÍNEK JE POČÁTEČNÍM KROKEM RŮSTU ROSTLIN A MY JSME VÁM SHRNULI, CO URČITĚ NESMÍTE ZANEDBAT.

Při pěstování marihuany je výběr vhodných semínek je důležitým faktorem pro finální rostlinu. Na trhu se nabízí poměrně velké množství seedbank, které vám kvalitní semínka prodají a zašlou poštou. Cena se pohybuje většinou v rozmezí 100-200,- Kč za semínko. Já při výběru semen zohledňuji také nejvhodnější klimatické podmínky pro růst, zda je samonakvétací a další kritéria podle potřeby. Jako ověřené seedbanky mám Royal Queen Seeds a Barney’s Farm, které obě pocházejí z Amsterdamu.

Klíčení semínek

Semínka tedy máme a nyní je potřebujeme nechat vyklíčit. Obecně platí, že semena vyklíčí v teple a vlhku, čehož můžeme dosáhnout několika způsoby. Popíši vám svůj způsob, který několik let praktikuji a považuji ho za účinný. Před samotným procesem klíčení semínek doporučuji semínka na 24 hodin umístit do odstáté vody pokojové teploty. Tímto dáte semínku náznak, že může vyklíčit a tzv. ho probudíte k životu. Většinou se stává, že takto namočená semínka do druhého dne puknou a objeví se první klíčky.

Jelikož mám 10 různých odrůd, které potřebuji od sebe odlišit, zvolil jsem plastová víčka od PET lahví jako nádoby pro namočení semínek. Víčka jsem si označil, abych rostliny rozlišil při přesazování.

PĚSTOVÁNÍ MARIHUANY: Klíčení semínek

Po dostatečném namočení semínek (27 hodin) se začaly tvořit klíčky a já si vytvořil pořadač na semínka pro jejich snadné odlišení. Používám plastelínu pomocí které vytvořím stěny oddělující semínka od sebe. Poté už jen nastříhám papírové kapesníky, navlhčím a položím semínko. Po dalších 24 hodinách jsou všechny semena vyklíčena a připravena na zasazení do zeminy.

PĚSTOVÁNÍ MARIHUANY: Klíčení semínek

Lze samozřejmě sázet semínka okamžitě do hlíny, která bude dostatečně namočena nebo použít tablety Jiffy. Já raději nechám semínka vyklíčit, abych poté určil % úspěšnost germinace (vyklíčení). V tomto případě vyklíčilo všech 10 semínek, což je velmi uspokojivý výsledek. Pěstování marihuany obecně není taková věda. Další články najdete v sekci marihuana.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh