LETECKÁ KATASTROFA V KAZACHSTÁNU: krátce po startu se zřítilo letadlo Fokker 100, nejméně 15 mrtvých

letecká katastrofa v kazachstánu

Nejméně 15 mrtvých si vyžádala letecká katastrofa v Kazašském městě Almaty. Krátce po vzletu na lince z Almaty do hlavního města Nur-Sultanu (dříve Astana) mělo letadlo Fokker 100 problémy. Na palubě letadla bylo více než stovka cestujících a letadlo se navíc zřítilo do obydlené oblasti.

Zatím je na seznamu 15 lidí, kteří zahynuli a desítky zraněných z nichž někteří byli přijati do nemocnic. Mezi zraněnými je i 8 dětí. Místní letiště zveřejnilo seznam, kde jsou desítky zraněných, kteří byli ošetřeni. Přesné údaje o zraněných a mrtvých budou zveřejněny po ukončení záchranné akce.

Letecká katastrofa v Kazachstánu

Letoun Fokker 100, který patřil letecké společnosti Bek Air krátce po vzletu ztratil výšku, prorazil betonové ohrazení a narazil do dvoupodlažní obydlené budovy za hranicemi letiště. Níže můžete vidět letovou dráhu od poskytovatele letových linek online Flightradar24.

Jedna svědkyně místnímu zpravodajství Tegrinews uvedla: “Předtím, než letadlo začalo ztrácet výšku jsem uslyšela ohromující hluk a pak už jsme klesali. Letadlo se naklonilo a na palubě vznikla panika. Lidé křičeli a brečeli.

Samotný prezident Kasym-Žomart Tokajev vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil pomoc i přísné potrestání viníků leteckého neštěstí.

Další novinky najdete v sekci zajímavosti.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh