VEJCE NA TVRDO: Jak dlouho vydrží vařené vejce?

VEJCE NA TVRDO: Jak dlouho vydrží vařené vejce?

Vejce na tvrdo a jeho trvanlivost

Ať už je období Velikonoc nebo ne, tak je důležité vědět jakou trvanlivost má vlastně takové vařené vejce. Vejce jsou oblíbenou a velmi jednoduchou pochoutkou nejen u nás. Mají vysoký obsah bílkovin a stejně tak jsou plné esenciálních vitamínů a mohou být použity v různých pokrmech.

Může to vypadat, že syrová vejce zůstávají vždy čerstvá, a možná si myslíte, že stejný koncept platí i pro vejce, jakmile jsou uvařena – ale to není úplně pravda. Vařená vejce neboli vejce na tvrdo mají také své datum spotřeby a ve skutečnosti zůstávají v dobrém stavu po kratší dobu než jejich čerstvé protějšky. Jedním z důvodů je to, že když se vejce vaří, tak horká voda odstraní ochrannou membránu zvanou vaječný květ, který obklopuje čerstvé vejce.

Jakmile je tato vrstva pryč, způsobí to, že vejce je zranitelnější vůči přirozeně se vyskytujícím mikroorganismům v životním prostředí, což způsobuje jejich potenciální zkažení a zhoršení kvality.

Takto můžete uchovávat vařená vejce v lednici

VEJCE NA TVRDO: Jak dlouho vydrží vařené vejce?

Jak dlouho vydrží vařené vejce? Podle odborníků na potraviny mohou být vejce vařená v pevném stavu konzumována až jeden týden poté, co byla uvařena. Pokud hodláte vejce po vaření uchovat, měla by být stále ve skořápce. Loupaná vejce natvrdo by měla být konzumována ve stejný den, kdy jsou uvařená.

Doporučuje se, abyste je uložili v chladničce, aby se zabránilo růstu bakterií. Neměli by být drženi ve dveřích chladničky,  protože to může způsobit časté otevírání a zavírání dveří, kdy může kolísat teplota vajíčka. Vzhledem k porézní povaze skořápky byste je měli držet dále od štiplavých potravin, pokud si nepřejete, aby zachytili chuť jakéhokoli jídla silně vonícího v chladničce. 

Pokud vejce často vaříte, může být také užitečné zapsat datum vaření na skořápku každého vejce, abyste si připomněli, kdy byla uvařena.

Navštivte také sekci ZAJÍMAVOSTI. Zdroj ke článku zde.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh