Filmové role, které slavní herci odmítli a dnes toho litují (13 fotek)

Filmové role, které slavní herci odmítli jim mohli změnit život a nasměrovat kariéru naprosto jiným směrem. Bez ohledu jak moc úspěšný daný herec je se určitě alespoň jednou v kariéře stalo to, že odmítl nějakou roli a poté svého rozhodnutí litoval. Někteří herci udělali obrovskou chybu, když tyto nezapomenutelné a slavné role odmítli.

Podívejte se na seznam herců, kteří později přiznali svou chybu při rozhodování zda danou roli v později veleúspěšném filmu vzali či ne. Pro některé z nich je dodnes těžké podívat se na film, ve kterém oni mohli hrát hlavní roli, kterou však odmítli.

#1 Eddie Murphy – Falešná hra s králíkem Rogerem

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují Eddie Murphy - Falešná hra s králíkem

Možná vás překvapí, že právě komediální legenda Eddie Murphy, který si vybudoval své jméno ve stand-up vystoupeních a Saturday Night Live by mohl něčeho litovat. Existuje však jeden projekt, o kterém čas od času Eddie Murphy přemýšlí.

V prosinci roku 2019 se přiznal Jimmymu Fallonovi (známý americký moderátor), že je skutečně jeden snímek, kterého lituje. Podle Murphyho je jediný snímek, který odmítl a poté se stal velkým hitem akční napůl animovaný film ‘Falešná hra s králíkem Rogerem‘. Murphymu byla nabídnuta role Eddieho Valianta (detektiva), kterou odmítl a později ji ztvárnil Bob Hoskins. Murphy řekl: “Pokaždé, když ten film vidím, cítím se jako idiot”, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že tento film je americkou klasikou již od roku 1988.

#2 Will Smith – Matrix

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Will Smith - Matrix

Málokdo dnes ví, že Will Smith dostal nabídku ztvárnit roli Nea v kultovním trháku Matrix, která poslala na vrchol slavného herce Keanu Reevese. Podle svých slov prý nedokázaly sestry Wachovské dostatečně film prezentovat a nezaujal ho styl jakým tento koncept sestry prodávaly. Will Smith také připouští, že si není jist, zda by Matrix byl tím pravým trhákem bez Keanu Reevese v hlavní roli.

#3 Christina Applegate – Pravá blondýnka

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Christine Applegate - Pravá blondýnka

Christina Applegate odmítla hlavní roli v romantické komedii ‘Pravá blondýnka‘, která se poté stala velmi populární. Odmítla tento film proto, že už podobné role například “hloupé blondýnky” hrála. Scénář jí přišel super, ale bála se toho, že se opakuje. Připustila také, že Reese Witherspoon byla pro tuto roli perfektní, avšak tohoto svého rozhodnutí přesto lituje.

#4 Gwyneth Paltrow – Titanic

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Gwyneth Paltrow - Titanic

Gwyneth Paltrow přiznala v roce 2015 v rozhovoru s Howardem Sternem, že její nejnešťastnější rozhodnutí při odmítnutí role byla bezesporu role Rose Dewitt-Bukater v megafilmu Titanic.

#5 Leonardo DiCaprio – Hříšné noci

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Leonardo DiCaprio - Hříšné noci

Leonardo DiCaprio je jeden z nejuznávanějších herců své generace, takže by se dalo předpokládat, že nelituje svých rozhodnutí při vybírání rolí. Ve skutečnosti však existuje jeden projekt, který mu během jeho bohaté kariéry unikl. V rozhovoru s GQ v roce 2008 přiznal, že lituje odmítnutí role ve filmu ‘Hříšné noci‘. Přiznal, že je to film, který miloval a tohoto rozhodnutí dodnes lituje.

#6 Dustin Hoffman – Taxikář

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Dustin Hoffman - Taxikář

Dustin Hoffman je jedním z nejznámějších jmen ve svém oboru. Dustin Hoffman se na začátku své kariéry setkal s dnes velmi známým režisérem Marinem Scorsesem, kterého v tu dobu neznal. Jednalo se o roli ve filmu Taxikář z roku 1976, kterou nakonec přijal Roberd De Niro. Dustin Hoffman přiznal, že nic od Scorceseho v té době neviděl a nebyl ani dokončen scénář, ale chyby odmítnout tuto roli dodnes lituje.

#7 Denzel Washington – Se7en, Michael Clayton

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Denzel Washington - Se7en

Denzel Washington přiznal, že je více než jedna filmová role, ktera se během jeho herecké kariéry vyskytla a on je odmítl. Prvním snímkem je Se7en, kde nakonec hrál Brad Pitt a druhým snímkem je Michael Clayton, kde roli nakonec dostal George Clooney, který za ni získal více nominací na Oscara.

#8 Christopher Plummer – Gandalf

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Christopher Plummer, Sean Connery a Gandalf

Ukázalo se, že role Gandalfa v trilogii Pán Prstenů byla před Ianem McKellerem nabídnuta hned několika hercům. Christopher Plummer byl jedním z nich. “Nevím, proč jsem odmítl, myslel jsem na ty tři nebo čtyři roky na Novém Zélandu. Myslel jsem, že jsou jiné země, které bych chtěl navštívit.” Dodnes prý lituje, že tuto roli nepřijal.

Jen pro zajímavost stejnou chybu udělal také Sean Connery, který odmítl roli Gandalfa také kvůli délce natáčení.

#9 Burt Reynolds – James Bond

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Burt Reynolds James Bond

Burt Reynold lituje jedné role a to je role agenta 007 Jamese Bonda. Myslel si, že američan by neměl hrát Jamese Bonda. “Musí to být angličan, Bond, James Bond.” řekl. Tohoto rozhodnutí však dodnes lituje a při rozhovoru také dodal, že to rozhodně zkusit měl.

#10 John Lithgow – Batman od Tima Burtona

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. John Lithgow Batman

Jak se ukazuje, více než jeden herec s velkým jménem odmítl roli ve filmu Batman. John Lithgow přiznal, že odmítl roli Jokera ve filmu Batman od Tima Burtona z roku 1989, kterou dostal Jack Nicholson. Lithgow řekl v roce 2017 před Tony Awards, že konkurz na Jokera považuje za nejhorší v jeho herecké kariéře. O týden později se dozvěděl, že s touto rolí oslovili Jacka Nicholsona a Robina Williamse.

#11 Nikolas Cage – Pán prstenů

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Nicolas Cage - Pán prstenů

Nikolas Cage tvrdí, že vidí lítost jako ztrátu času. Avšak v roce 2015 v rozhovoru pro Newsweek přiznal, že existovaly filmy, z nichž by pravděpodobně měl prospěch. Uvedl také konkrétní příklad a to trilogii Pán Prstenů, kde mu byla nabídnuta role Aragorna. Okolnosti mu však prý bohužel nedovolily odcestovat na tři roky.

#12 Harrison Ford – Syriana

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. Harrison Ford - Syriana

George Clooney hrál spousty záviděníhodných rolí na filmovém plátně. I úspěšný herec Harrison Ford lituje, že v roce 2005 odmítl roli ve filmu Syriana. “Necítil jsem se dost silný na tento film a myslím, že jsem udělal chybu.” přiznal Ford v jednom z rozhovorů.

#13 John Travolta – Forrest Gump

Filmové role, které slavní herci odmítli a litují. John Travolta - Forrest Gump

John Travolta udělal chybu v roce 1994, když odmítl hrát v roli Forresta Gumpa ve stejnojmenném filmu, který se stal absolutním hitem. Tuto roli ztvárnil Tom Hanks, který za ni obdržel Oscara za nejlepší herecký výkon.

Pokud se vám článek líbil, navštivte sekci zajímavosti!

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh