JsemKokot.cz

MASTERCHEF: Národní kuchyně a indiánky (13.5.2020)

Masterchef Česko je nejsledovanější kulinářskou show v České republice. Dnešním tématem je národní kuchyně a indiánky. Posledních 8 soutěžících se porvalo o postup do dalšího kola! Kdo vypadl se dočtete níže!

Soutěžící tentokrát dostali na výběr formou “kdo dřív přijde, ten dřív mele” a mohli si vybrat národní kuchyni, která je jim nejblíže a kterou by rádi vařili. Jediný Roman tuto výzvu přijal sportovně a nikam se nehnal – zbylo na něj Maďarsko. Úkol zněl jasně, držte se zvolené národní kuchyně a spolupracujte se sousedem a spojte dvě národní jídla dohromady. Takzvaná fúze dvou národních kuchyní je velká výzva pro naše soutěžící.

Soutěžící si národní kuchyně vybrali následovně:

Foto: Mangalica – speciální plemeno vepře

Fúze dvou národních kuchyní dohromady?

Ano, je to tak. Soutěžící museli národní kuchyně spojit dohromady ve dvojicích a tímto vznikly mišmaše: Slovensko-Thajsko, Francie-Rusko, Itálie-USA a Maďarsko-Španělsko. soutěžící museli použít minimálně 3 autentické suroviny pro danou zemi.

Výsledkem jsou tak konfitovaná holubí stehýnka, holubí prso, řepový tatarák s kaviárem za rusko-francouzskou fúzi. Toto jídlo porotce celkem potěšilo, obzvláště kombinace kopru a holubího masa. Slovensko-thajská fúze přinesla pirohy s brynzovým Tom-Yum, které porotce vyloženě ohromilo. Americko-italská fúze obsahovala italsko-americký sendvič ve focaccie s hovězím steakem, který byl perfektně připravený. Uvnitř byla pancetta i pesto. Jako maďarsko-španělskou fúzi zvolili Roman s Jitkou paellu podávané v pánvi. Přestože paella obsahovala nezvyklé množství surovin, tak ji porotci chuťově ocenili jako velmi zdařilou! Roman s Jitkou tuto výzvu vyhráli a postupují rovnou do dalšího kola.

Lukáš Skála v Masterchef Česko, sladká výzva vyrobit tradiční indiánky soutěžící potrápila

Externím porotcem této sladké výzvy je Lukáš Skála, který je v Praze vyhlášeným cukrářem. Jako úkol této výzvy bylo vytvořit 4 co nejvíce podobné indiánky. Ráčkující Pavlína soutěžící příliš neohromila svými indiánky, ale přesto zabobodovala. Pavlův výtvor s rozmarýnem porotce také příliš nenadchl. Ivka, která v tomto kole mohla být favoritkou také porotu příliš neuchvátila. Indiánky měla příliš tekuté a podle slov porotců “překokosované”.

V Masterchef Česko vypadl OMAR

Pepa a Pavlína byli okamžitě posláni na balkón, což v soutěži znamená postup do dalšího kola. Dalším soutěžícím, která postoupila byla Viky se svými “chlupatými” indiánkami (karamelové vlásky). Ivka i přes nepovedený výsledek následovala Pepu, Pavlínu a Viky na balkon. Pavel a Omar, kteří si v předchozí výzvě vedli znamenitě nyní zůstali tváří v tvář vyřazení. Postoupit však může jen jeden a byl to Pavel. V Masterchef Česko tedy končí Omar.

Nový MASTERCHEF ČESKO (13.05.2020) online

Pokud jste tento díl ještě neviděli, tak máte stále šanci pustit si ho na Nova Plus ZDE. A pokud jste už MasterChef viděli, kdo měl podle vás tento díl vypadnout? Podělte se níže v komentářích.

Pro zajímavé články doporučujeme navštívit sekci ZAJÍMAVOSTI a nebo se podívejte na náš největší seznam českých a slovenských hudebníků, kteří kradou hudbu včetně ukázek ZDE.

User Review
0 (0 votes)
Exit mobile version