SÁM DOMA: Věci, které jste o tomto filmu nevěděli (2020)

Sám doma a věci, které jste o tomto filmu nevěděli je vyhledávaná věc obzvlášť v čase vánočních svátků. Na konci článku najdete i seznam televizních stanic a vysílacích časů této vánoční pecky!

Sám doma je veleúspěšná rodinná komedie, za kterou stojí neméně úspěšný režisér Chris Columbus. Myslím si, že není třeba blíže představovat konkrétní děj, ale sepsali jsme pro vás několik faktů, která by vás mohla o tomto kultovním trháku zajímat.

#1 Scénář Kevina byl psaný na míru pro Macaulaye Culkina

I přesto, že scénář se na Macaulaye Culkina perfektně hodil nechal Chris Columbus vypsat konkurz na tuto roli, kde srovnali více než stovku dalších zájemců o roli. Bylo to však zbytečné, tato role přesně padla mladému Culkinovi.

#2 Ve filmu hrál také bratr „Kevina“

Možná jste to nevěděli, ale ve filmu hrál také Macaulaův mladší bratr Kielan. Zahrál si roli pochcávajícího se bratrance Fullera, se kterým Kevin musel spát. Nedávno Kielan Culkin obdržel nominaci na Zlatý Glóbus a je dnes úspěšným hercem.

#3 Sám doma dopomohl Chrisi Columbusovi stát se úspěšným režisérem

Sám doma mělo obrovský úspěch a dodnes je to oblíbená vánoční „pohádka“ mnoha lidí i u nás. Po filmu Sám doma se Chris Columbus stal úspěšným režisérem rodinných komedií. Jako důkaz uvedeme filmy jako Sám Doma 2, Táta v sukni nebo dvou dílu Harryho Pottera. Bezesporu mu natáčení s mladým Culkinem dopomohlo k práci s dětskými herci.

#4 Sám doma držel 25 let rekord v Guinnessově knize rekordů

Jen za první víkend v kinech tento film vydělal 17 081 997 dolarů. Dalších 12 týdnů byl jedničkou mezi filmy v kinech poté se dále udržoval v TOP 10. Až do roku 2017 byl držitelem rekordu nejvýdělečnější komediální film s živou akcí.

#5 Polsko miluje film Sám Doma!

Sám Doma 1 a 2 se stal vánoční tradicí v Polsku, kde se tento film vysílá v národní televizi od počátku 90. let. Popularita tohoto filmu především v období Vánoc se stále zvyšuje. Myslíte, že v České republice je podobná popularita této filmové série?

#6 Dům McCallisterů se stal turistickou atrakcí

Dům se nachází ve státě Illinois na adrese 671 Lincoln Avenue ve městě Winnetka. V tomto pětipokojovém domě se natáčela většina scén včetně kuchyně i hlavního schodiště. V roce 2012 byl dům prodán za 1.585 milionu dolarů. Původní vlastníci byli John a Cynthia Abendshien.

#7 Kevinův dům na stromě nebyl součástí domu

Štáb nechal na stromě vybudovat domeček speciálně pro tyto záběry. Po ukončení natáčení byl zbourán.

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh