ŠOK V SPD: Tomio Okamura přistižen při jídle kebabu a nyní otevírá vlastní řetězec

Není tomu tak dlouho, kdy předseda hnutí SPD Tomio Okamura tvrdil, že konzumace kebabu v České republice napomáhá islamizaci a terorismu. Nyní i on sám tradiční pokrm po letech vyzkoušel a dokonce připustil, že mu chutná o něco více než sushi.

„Spěchal jsem zrovna na pravidelný nedělní sraz strany a bohužel jsem se nestihl naobědvat“ vysvětloval Okamura redaktorovi TN.CZ, který ho v odpoledních hodinách zpozoroval u jednoho pražského stánku s rychlým občerstvením.

Tomio Okamura se nechal slyšet, že si arabskou pochoutku nemůže vynachválit.

„Neměli na výběr nic jiného než kebab, a jelikož jsem proti tomuto pokrmu v minulosti několikrát vystupoval, jeden jsem si tedy objednal abych zbořil mýty,“ pokračoval místopředseda poslanecké sněmovny PČR.

O měsíc později otevřel řetězec s kebabem

Obyvatelé města Prahy, Ostravy a Ústí nad Labem byli v posledních dnech velmi překvapeni. Řetězec, který představitel SPD otevřel totiž pobouřil nejen jeho voliče. Sám Tomio Okamura se k tomu vyjádřil později na svém Facebookovém účtu v příspěvku, který o dvě hodiny později smazal.

“Přátelé, vlastenecká politika je pro mě stále na prvním místě. V minulosti jsem se několikrát ohradil proti kebabům, které byly považovány za arabskou pochoutku. Bylo však prokázáno, že tento pokrm vznikl v oblasti centrálního Kavkazu a nemá s islámem nic společného. Spekulace a reakce na nový podnik, který jsem se svým dlouholetým kamarádem tento týden otevřel vznikají na základě nedostatečné informovanosti veřejnosti.”

Co si o postoji Tomia Okamury myslíte? Souhlasíte s jeho odůvodněním otevření arabského řetězce s fast-foodem? Podívejte se také na Vietnamské překlepy, které baví internet.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napište komentář

Máte zapnutý Ad Block?

Pro úplné zobrazení stránek doporučujeme AdBlock pro tento web vypnout.

Refresh