JsemKokot.cz

10+ DŮKAZŮ, ŽE VLÁDA LŽE: Nejsme na koronavirus připraveni!

Lékař z JIP promluvil! Stanislav V. pracuje pro nejmenovanou pražskou nemocnici již 19 let. Aktuální informace o stavu zdravotnictví od lékařky, která promluvila ZDE.

Koronavirus aneb když je vláda zbavena slupky PR krytí

Stanislav pracuje již dlouhá léta v nemocničním prostředí a rozhodl se promluvit o aktuální situaci v České republice z pohledu pracovníka ve zdravotnictví a angažovaného člověka, který sleduje aktuální dění. Ke všem výrokům jsou dodané zdroje. Nešíříme dezinformace.

V čem vláda lže?

Vláda České republiky tvrdí, že jsme dostatečně připraveni a vybaveni, že máme jedny z nejpřísnějších opatření na světě.” Toto jste mohli slyšet v posledních dnech nejen od samotného předsedy vlády Andreje Babiše. Pravda je, ale jiná. Nemáme roušky, respirátory a další materiál. Zdravotnictví je ochromené ačkoli oficiální vyjádření nás ujišťují abychom zůstali klidní.

Nemáme systémové kroky ani krizovou komunikaci, máme velmi nízký podíl otestovaných vůči celkové populaci České republiky.” psal Filip Vích na Seznamzprávy. Vláda zatím dosud téměř vůbec neřešila situaci ve Španělsku, Francii, Rakousku či Německu. Až s platností ode dneška budou zavedeny kontroly na hraničních přechodech, ale nikdo neřeší leteckou dopravu a turisty nebo naše lidi, kteří se vracejí odjinud.

Řada lidí na sítích píše, že byli odmítnuti s žádostí o testy.”
Filip Vích, Seznamzprávy. Vláda otálí se svoláním Ústředního krizového štábu, ačkoli WHO (světová zdravotnická organizace) včera prohlásila koronavirus COVID-19 za pandemii. Můj osobní názor je, že ze zákona je šéfem tohoto štábu Hamáček a Babiš by tak byl přeci jen odsunut a nebylo by veřejně vidět, že on je vlastně strůjcem ‘dobré aktivity a starosti’ o Českou republiku.

Dalším problémem je žák, který byl na Praze 6 testován pozitivně na koronavirus, třída se ale podle hygienika dál testovat nebude a matka jednoho z žáků, která je zdravotní sestra (shodou okolností má kolegyně) má jít podle hygieny zpět do práce. Podobná situace nastala ve článku novinky.cz, kdy sám lékař nakazil své pacienty, avšak pacienty už tolik nikdo neřešil.

Téměř polovina poskytovatelů sociálních služeb už nemá roušky. Zařízením došla i dezinfekce a zdravotnické rukavice” tvrdí asociace poskytovatelů. (11.3. iDnes) Dagmar Žitníková, předsedkyně odborů nelékařských povolání ve zdravotnictví: ”Situace není dobrá. Není dostatek lůžek na infekčních odděleních. Pacienti by měli dostat roušky. Ochrana veřejného zdraví by měla být prioritou. Nemocnice by měly aktualizovat pandemické plány.”

Předseda lékařských odborů Martin Engel: ”Je tu velký problém se zdravotnickým materiálem pro lékaře. Některé roušky jsou mnoho let prošlé. Chybí jasné informace o tom, jak budou zajištěni zdravotníci a co se stane, až zdravotnicí budou mezi nemocnými.” Navíc nemocnice mají nabídku na roušky cca 50Kč/kus. Běžná cena je 0,5Kč/kus. Výsledek: “Budeme přepírat ty nejobyčejnější bavlněné roušky.” MUDr Jiří Vojtěch, UPMD Praha
https://twitter.com/VojtechJiri/status/1237991614485839872

Bez jakéhokoliv politického podtextu musím bohužel napsat, že stát selhává v zajištění ochranných pomůcek pro zdravotníky a to je špatně. Nechci ani domýšlet důsledky.” prohlásil Vít Ulrych, radní v PCE za KDU a zároveň lékař. https://twitter.com/vitulrych/status/1237977418356441090

25. února 2020: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch požádal Správu státních hmotných rezerv (SSHR), aby v souvislosti s koronavirem, nakoupila desetitisíce kusů roušek za desítky milionů korun. (zdroj) Roušky zatím tedy nejsou a nákaza se šíří republikou. Vláda argumentuje přehozením kompetencí ze Správy hmotných rezerv na Ministerstvo zdravotnictví.

Zatímco Hamáček tvrdí, že policie bude kontrolovat, jak lidé dodržují nakázanou karanténu a zákon ukládá až 3.000.000 sankce za její porušování, ruský ‘mafián’ z Hradu Martin Nejedlý, už byl dvakrát přistižen v době své karantény po návratu z Číny v centru Prahy. (zdroj)

Pokud nebudou před případnou nákazou ochráněni zdravotníci, nebudou moci ošetřovat pacienty. V tuto chvíli nemocnicím chybí nejen respirátory a roušky, ale také dezinfekční prostředky, rukavice, brýle, pláště nebo ochranné overaly.” upozorňuje Eduard Solich, předseda Asociace českých a moravských nemocnic. (zdroj)

Jakékoliv chrániče nosu a úst včetně těch obyčejných se nedají sehnat ani v lékárnách. “Roušky nemáme. Sklady distributorů jsou prázdné” říká mluvčí České lékárnické komory Michaela Bažantová. (zdroj)

Tolik jen několik pochytaných střípku o zemi, v níž ‘vláda nekecá, ale maká.’ Dnes je to dvanáct dní od propuknutí nákazy v ČR a pracuju na JIP
a od respirátoru jsem za celých dvanáct dní neviděl ani příbalový leták.
Máme jen klasické ústenky na běžný provoz jako vždy.

Navštivte také sekci zajímavosti. Podělte se s ostatními o váš názor v komentářích níže.

User Review
3.73 (33 votes)
Exit mobile version